Venezuela  Devlet Başkanı Nicolas  Maduro  , ABD'yi destek vermekle suçladığı , silahlı eylem ve darbe girişimi için pazar gününden bu yana ülkeye sızmaya çalışan 13 kişinin yakalandığını açıklad

haber7
0

Maduro , Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores te düzenlediği basın toplantısında , "Kolombiya dan  Venezuela  ya karşı terörist bir  saldırı  hazırlanıyor.  ABD  hükümeti , ülkeyi kana bulamak ve askeri müdahaleye bahane bulmak adına salgın dönemini terörist bir  saldırı  düzenlemek için kullanıyor" dedi.

Maduro , ülkesine yönelik operasyonun , mart ayında ,  Kolombiya  dan  Venezuela  ya silahlı eylem yapılması için silah gönderdiğini açıklayan eski Tümgeneral Cliver Alcala ile başladığını ve bunun arkasında  ABD  nin olduğunu ileri sürdü.

ŞU ANA KADAR 13 KİŞİ YAKALANDI

Pazartesi sabahı 25 bin Silahlı Kuvvetler mensubunun operasyon başlattığını belirten  Maduro  , şunları söyledi: "Şu ana kadar  saldırı  girişimlerine karışan 13 teröristi yakaladık , güvenlik güçleri , planlarını gerçekleştirmek için hazırladıkları savaş malzemelerini ele geçirdi.  ABD  hükümetinin , bu başarısız  saldırı  için  ABD  Uyuşturucuyla Mücadele Dairesini (DEA) görevlendirdiğini ve  SilverCorp  adlı özel şirketin bu operasyonu planladığını öğrendik."

Devlet Başkanı  Maduro  , yakalananlar arasında  Luke Alexander Denman  ve Airan Berry isimli iki  ABD  linin olduğunu ve bu kişilerden birinin daha önce  ABD  Başkanı Donald  Trump  ın güvenlik biriminde çalıştığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =