Adana'da elektrik akımlarının kesilmesine ve çocukların yaralanmasına neden olduğu için uçurtma uçurulması yasaklanırken ,  Polis  yasağı delenleri drone ile belirleyip 392'şer lira para cezası kesti.

haber7
0

Adana Valiliği , 30 Nisan tarihinde evlerinin damlarından yüzlerce vatandaşın uçurduğu uçurtmaların elektrik tellerine dolanarak akımın kesilmesiyle birçok hastanın mağdur olduğu , havalimanı yakınlarında uçakların iniş kalkışlarında problem yaşandığı ve en çok çocukların elektrik tellerine takılan uçurtmalarını almak isterken akıma kapılıp yaralanmalarından dolayı  uçurtma  uçurmayı yasakladı.

Polis bu tarihten sonra mahalle mahalle sokak sokak gezerek megafonla  uçurtma  uçurmanın yasak olduğunu bildirip uçuranlara da 392 lira para cezası kesti. Buna rağmen vatandaşlar  uçurtma  uçurmaya devam edince  Polis  bu kez de drone kaldırarak  uçurtma  uçuranları tek tek tespit etti. Drone başındaki  Polis  damdaki şahısları belirleyip mahalle aralarındaki polislere bildirdi. Bu arada droneyi gören çocuklar ve gençler hemen damdan inerek kaçmaya çalıştı. Ancak motorize  Polis  ekipleri ara sokaklara girerek kaçmak isteyen şahısları yakaladı. Polisin ellerinde  uçurtma  ile yakaladığı 4 arkadaş ise uçurtmanın kendilerinin olmadığını söyleyerek uçurtmaya tekme atarak , "Kimin bu  uçurtma  bilmiyoruz" diye tepki gösterdi. Ancak  Polis  drone ile tespit edildiklerini söyleyip 392 şer lira para cezası kesti. Bu arada , çocuklardan birisinin annesi gelerek oğlunu alıp  ceza  yemesinin önüne geçmek istedi ancak  Polis  çocuğu vermedi. Bir kişi ise parkta  uçurtma  uçururken ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =