İçişleri Bakanlığı ,  İstanbul  ,  Ankara  ve  İzmir  illerindeki kayıtlı ticari  Taksilerin  son hanelerine göre trafiğe çıkmalarına ilişkin kısıtlamanın  sona  erdiğini bildirdi.

haber7
0

İçişleri Bakanlığınca  Ankara  ,  İstanbul  ve  İzmir  de ticari  Taksilerin  trafiğe çıkışlarına getirilen sınırlamanın kaldırılmasına ilişkin valiliklere genelge gönderildi. Genelgede , corona virüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme , sosyal izolasyonu temin , sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla daha önce gönderilen genelge ile 30 Mart 2020 den itibaren  İstanbul  ,  Ankara  ve  İzmir  de kayıtlı ticari  Taksilerin  trafiğe çıkışlarında plakasının son hanesine göre kısıtlamaya gidildiği hatırlatıldı.

 

 

Kısıtlamanın bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde değerlendirildiği belirtilen genelgede , ticari  Taksilerin  plakalarının son hanelerine göre gün aşırı olarak trafiğe çıkmalarına ilişkin kısıtlamanın bu gece yarısı itibarıyla  sona  ermesinin kararlaştırıldığı aktarıldı.

Genelgede , bu kapsamda , valiliklerce Umumi Hıfzıssıhha Kanunu nun 27 nci ve 72 nci maddeleri uyarınca daha önce gönderilen genelgede belirtilen uygulamanın  sona  erdirilmesi yönünde karar alınarak , uygulamanın bu doğrultuda yapılması ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =