İletişim Başkanı Fahrettin  Altun  , Türkiye’yi her fırsatta karalayan , son olarak Korona virüs salgınıyla mücadelede başarılı ülkeler arasında saymayan  New   York   Times  gazetesine ders verdi.

haber7
0

Amerikan gazetesinin 1 Mayıs tarihli başyazısında Almanya başta olmak üzere bazı ülkelere övgüler düzülürken , Türkiye’nin başarıları hasır altı edilmişti. Bunun üzerine harekete geçen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı , dünyaca ünlü gazeteyi  hatasını  düzeltmek zorunda bıraktı.

New  York   Times  gazetesine hitaben bir mektup kaleme alan Fahrettin  Altun  , Türkiye’yi gözardı edenlere sayılarla cevap verdi.  Altun  , mektupta “Başyazınızda bir başarı hikâyesi olarak övgüler düzülen Almanya’da bir milyon kişi başına 83 kişi kovid-19 nedeniyle ölürken , yaklaşık 40 kişinin hayatını kaybettiği Türkiye’den bahsedilmemesi dikkat çekicidir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002 yılından itibaren sağlık sistemine milyarlarca dolarlık yatırım yaptığını hatırlatan  Altun  , bu yatırımlar sayesinde yeni vakaların önlendiğini; 60 bin’e aşkın vatandaşın ise başarıyla tedavi edildiğini vurguladı.

Altun , kamu kurumlarının özel sektör işbirliğiyle gerekli adımları atarak , tüm vatandaşlara ücretsiz maske dağıttığını hatırlatırken; aralarında Amerika Birleşik Devletleri’nin de bulunduğu 57 ülkeye malzeme ve yardım gönderdiğini ifade etti.

New  York   Times  gazetesinin , Altun’un mektubunu yayımlamak zorunda kalması , yapılan hatanın  kabul  edildiği şeklinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =