Çaykur  Rizespor  Teknik direktörü  Ünal   Karaman  , kulüplerin , yeni tip koronavirüs salgını sürecinin ardından  Sporcuların  ve sporun içinde görev alan kişilerin zihinsel ve fiziksel olarak  lige   hazır  hale

haber7
0

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor un teknik direktörü Ünal Karaman , Mehmet Cengiz Tesisleri nde kulübün sosyal medya hesaplarına yaptığı açıklamada , 42 gün sonra izole bir şekilde çalışmalara başladıklarını , bazı futbolcuların evde karantina altında antrenmanlarını sürdürdüğünü belirtti.

Herkes gibi bu süreçten etkilendiklerine değinen  Karaman  , "Takım sporu yaptığımız ve en büyük enerjiyi ekip arkadaşımızdan aldığımız için zorlanacağımız bir süreç haline geldi. Oyuncuları birbirinden izole etseniz de alışılagelmiş düzeni yürüten oyuncular var. Çok  zor  bir dönem bizi bekliyor." dedi.

Çalışmalara 1 hafta-10 gün sonra başlayacak takımlar olduğunun altını çizen  Karaman  , "Yaklaşık olarak 50 gündür psikolojik ve fiziksel olarak yıpranmış ve halen kafasında soru işaretleri olan oyuncu grubu ile takımlar çalışmaya başlayacak. Bu süreç  zor  ve hepimiz yıprandık." diye konuştu.

Virüsün sporcular üzerinde kalıcı sorunlar ortaya çıkarabileceğini vurgulayan  Karaman  , "Dolayısıyla profesyonel yaşamı etkileyebilecek zorluklar olur diye düşünüyorum. Süreçten hepimiz etkilendik. Daha önce tecrübe etmedik. Bilim insanlarının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =