İngiltere Başbakanı  Boris   Johnson  , İngiltere'nin yanı sıra 7 ülke ve AB ülkelerinin  ortak  düzenlediği konferansta korona aşısı ile ilgili ülkeleri  ortak  hareket etmeye ve çabalarını hızlandırmaya çağı

haber7
0

İnternet üzerinden İngiltere nin yanı sıra 7 ülke ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin  ortak  düzenlediği Koronavirüsle Küresel Mücadele Uluslararası Bağış Konferansı nda aşı , test ve tedavilerle ilgili araştırmalar için 388 milyon sterlin (441 milyon avro) bağış taahhüdünde bulunan  Johnson  , "Bu savaşı kazanmak için halklarımız etrafında dayanıklı bir kalkan inşa etmeli ve birlikte çalışmalıyız. Bu da ancak bir  aşı  geliştirerek ve bunu seri üreterek sağlanabilir." ifadesini kullandı.

- "AŞI BULMA YARIŞI ÖMRÜMÜZÜN ACİL BİR  ortak  ÇABASIDIR"

Johnson , ne kadar el birliğiyle çalışılır ve tecrübeler paylaşılırsa bilim insanlarının o kadar hızlı başarı elde edeceğine işaret ederek , "Bu virüsü yenmek için  aşı  bulma yarışı , ülkeler arasında bir  rekabet   değil  ömrümüzün  acil  bir  ortak  çabasıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Salgınla mücadelede birlikte hareket edilmesinin önemine vurgu yapan  Johnson  , "İnsanlığın , virüse karşı olduğu bir durum söz konusu. Bu işte beraberiz ve beraber kazanacağız." dedi.

İngiltere nin yanı sıra Almanya , AB , Fransa , İtalya , Japonya , Kanada , Norveç ve Suudi Arabistan ın ev sahipliği yaptığı konferansta 7 ,5 milyar avro toplanması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =