Sinop'da , 4 dükkanı olan Remzi Gül , koronavirüs salgını nedeniyle işleri azalan esnafa destek olmaya karar verdi. Gül , dükkanlarında fırın , pide , terzi ve şarküteri işleten kiracılarının kiralarını salgın

haber7
0

Koronavirüs salgını nedeniyle herkesin zor durumda olduğunu ifade eden  Remzi Gül  , “Sinop’ta dört dükkanım vardı , bu dükkanlardan aldığım kirayı yarı yarıya düşürdüm. Bu dört dükkanda esnaf arkadaşlarımız ekmek parası için emek harcıyor. İşlerinin de kötü olduğunu görünce  indirim  yaptım. 

Çünkü şu süreçte halimiz belli. Başımızda  Koronavirüs  salgını var , bu nedenle yüzde 50  indirim  yaptım. Bizde geçtik bu yollardan , zenginliği de fakirliği de gördük. Bu yüzden esnafa destek olmak istedim” dedi. 

‘VİCDANEN ÇOK RAHATLADIK’

Esnafın zor durumda olduğunu ifade eden Remzi Gül’ün oğlu Yavuz Gül de , “Böyle kara günlerde kiracılarımızın durumları bizi üzmeye başlamıştı. Onları da üzgün gördükçe babamla ‘ne yapabiliriz’ diye düşündük. İşleri ciddi anlamda azaldığı için kira indirimi yapmaya karar verdik.  Koronavirüs  belası gidene kadar  indirim  yapacağız. Bu karardan dolayı esnafımız da mutlu oldu. Vicdanen çok rahatladık , onlar da rahat bir nefes aldı” ifadelerini kullandı. 

‘ÖRNEK BİR HAREKETE İMZA ATTI’

Kira indiriminden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden pide salonu işletmecisi Aşur Bülbül , “Dükkanımızın sahibi , bu zor günde bizlere destek oldu. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =