Bartın’da iller arası seyahatlerinin kısıtlandığı günden bu yana bin 952  kişi   seyahat  izni talebinde bulunurken , bin  428  kişiye  izin  verildi.

haber7
0

Koronavirüs tedbirleri kapsamında istisnai durumlarda şehirlerarası  seyahat  etmesi zorunlu vatandaşların taleplerinin değerlendirildiği  Bartın  Şehirlerarası Otobüs terminalinde  seyahat  İzin Kurulu hizmet vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda  Bartın  Valisi Sinan Güner ,  seyahat  İzin Kurulu üyeleri ve çalışanlarıyla bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı. Vali Güner , toplantıda yaptığı açıklamada zorlu bir süreçten geçildiğini , bu süreçte her kesimin bir takım fedakarlıklar gösterdiğini söyledi.

Bazı istisnai durumlar haricinde vatandaşların iller arası seyahatlerinin kısıtlandığını hatırlatan Vali Güner ,  seyahat  İzin Kurulu tarafından bu istisnai durumları tespit edilerek  seyahat   izin   belgesi  düzenlendiğini , Bartın’da da bu güne kadar 1952 vatandaşın  izin  talebinde bulunduğunu , 1428 vatandaşın talebinin uygun görüldüğünü ifade ederek  seyahat  İzin Kurulu üyeleri ve çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =