Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle camilerin kapalı olduğu Kenya'nın  Somali  sınırında yaşayanlar  teravih   namazı   kılmak  için  gizlice  sınırın öbür tarafına geçiyor.

haber7
0

The Daily Nation gazetesinin haberine göre , sınırdaki Mandera şehrinde yaşayan Kenyalılar , ramazanda topluca  teravih   kılmak  için camilerin açık olduğu  Somali  tarafına geçmeye başladı.

Manderalı yerel yetkililer , güvenlik operasyonlarının başlatıldığını ve sınırı geçenlerin gözaltına alınarak 14 gün boyunca karantinada tutulacağını açıkladı.

Hükümet yetkilileri ise sınır geçişinin salgının büyümesine yol açabileceği endişesiyle sınırdaki Wajir ve Garissa şehirlerinde de inceleme başlattı.

Mogadişu hükümetinin yasağına rağmen  Somali  deki çok sayıda caminin sosyal mesafe kurallarını uygulayarak toplu ibadetleri sürdürdüğü belirtiliyor.

Somali’de şu ana kadar 722 vaka ve 32 ölüm gerçekleşirken , Kenya’da 465 vaka ve 24 ölüm görüldü.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =