Siirt'in Pervari ilçesi Hık Tepe bölgesinde , keşif ve gözetleme faaliyeti sırasında , araziye daha önce tuzaklandığı değerlendirilen mayına basan bir  asker   şehit  oldu.

haber7
0

Siirt Valiliği nden yapılan yazılı açıklamada , "Siirt ili Pervari ilçesi Doğan köyünde konuşlu olarak bulunan 3 üncü Komando Tugay Komutanlığı 3 üncü Motorlu Piyade Tabur Komutanlığınca 4 Mayıs 2020 günü Hık Tepe bölgesinde emniyet almak maksadıyla icra edilen keşif ve gözetleme faaliyeti esnasında 1 kahraman  askerimiz  , eski olduğu değerlendirilen bir mayına basmak suretiyle ayaklarından yaralanmıştır. Yaralı personel , Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığından havalanan S-70 tipi helikopter ile  Siirt  Devlet Hastanesine sevki sağlanarak , tedavisi sırasında hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak  şehit  olmuştur. Kahraman şehidimize Allah’tan rahmet , ailesine ve silah arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz" denildi.  

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =