Antalya'da sosyal medya hesabından  Vali  Münir Karaloğlu'na ulaşıp , "İhtiyaç sahiplerine  yardım  yapılmıyor" yönünde mesaj yazan kişinin , daha önceden 1000 lira ve gıda kolisi yardımlarını aldığ

haber7
0

Karaloğlu ,  Twitter  hesabından  Antalya  da ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımlara ilişkin paylaşımda bulundu. Bu paylaşımın altına "Bu fotoğraflar gerçek değil , sadece göz boyamak için paylaşıyorsunuz , adaletsizsiniz. Benim de ihtiyacım var , gelen giden yok." yorumu yapıldı.  Antalya  Valiliğince yorumu yapan kişiden telefon ve adres bilgileri istendi.

Yapılan araştırmada ise yorumda bulunan kişinin daha önceden  her  türlü  yardımı   aldığı   ortaya  çıktı. 

Vali Karaloğlu da  Twitter  hesabından söz konusu kişinin Kemer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca aktif dosyası bulunduğunu duyurdu.  

Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında söz konusu kişiye 1000 lira nakdi ve gıda kolisi  yardımı  yapıldığını açıklayan Karaloğlu , "Bu yardımları göz boyamak için değil , sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmek için yapıyoruz. Siz de ne olur adalet duygunuzu kaybetmeyin.  yardım  aldınız mı? Verilen bilgilerde hata var mı? O zaman kimin gözünü boyuyoruz. Yazık değil mi? Binlerce insanın bu yardımları ulaştırmada emeği var. Sizin tekrar ihtiyacınız olabilir , bunu dile getirmenin yolu , yapılanı yok saymak olmamalı." ifadelerini kullandı. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =