İzmir  Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı  Tunç  Soyer'in 3 Mayıs'ın "Dünya İzmirliler Günü" olarak kutlanacağı açıklamasına AK  Parti   İzmir  Milletvekili Atilla Kaya , partisinin  İzmir  İl

haber7
0

AK  Parti   İzmir  Milletvekili Atilla Kaya , sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada , Tunç  Soyer  in göreve geldiği günden bu yana herkesin belediye başkanı olmaktan uzak şekilde bölücülüğü , ayrımcılığı ve kamplaştırmayı esas aldığını belirtti.

Soyer in  İzmir  in doğum günü olan 9 Eylül e alternatif üretmeye kalktığını bildiren Kaya , "Güzel  İzmir  imizde farklı görüş ve düşüncelerden herkesin İzmirlilik ruhu ve kıvancıyla kutladığı 9 Eylül tarihi , bir milletin yeniden doğuşunu ilan ettiği tarihtir.  İzmir  in tek günü vardır , o da 9 Eylül dür. İzmirlilerin ortak duygu birlikteliğini hiç kimse bölemez. 9 Eylül , Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü , kahraman silah arkadaşlarını , Hasan Tahsin i , Yüzbaşı Şerafettin i , bu toprakları Kuvayımilliye ruhuyla bize vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet , şükran , saygı ve rahmetle andığımız gündür.  İzmir  in günü 9 Eylül dür." ifadelerini kullandı. 

AK  Parti   İzmir  İl Başkanı Sürekli de yaptığı açıklamada ,  İzmir  in dinamiklerinden görüş alınmadan , sivil toplum kuruluşları ve  İzmir  halkına sorulmadan alınan bu karanın tek dayanağının kentin plaka kodu olduğuna dikkati çekti.

Soyer in "içi boş ve yersiz bir meşgalede bulunduğunu" ifade ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =