Aydın’ın  Kuşadası  ilçesinde bir  yunus   balığı   ölü  olarak  karaya  vurdu. Sahil Güvenlik ekipleri tarafından  ölü   yunus   balığı  tekneyle çıkarıldı.

haber7
0

Kadınlar Denizi Mahallesi Seçikin Sitesi’nin sahil kısmında ölmüş bir  yunus  balığının  karaya  vurduğu ihbarını alan ekipler harekete geçti. Olay yerine Sahil Güvenlik Ekipleri ve Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği Başkanı Bahattin Sürücü geldi. Ekipler tarafından ölü  yunus   balığı  halatla tekneye çıkartılarak Marina’daki Sahil Güvelik bölgesine götürüldü.

Yunus balığının kesin ölüm sebebinin Adnan Menderes Üniversitesi’nde yapılacak olan Nekropsi sonucunda belli olacağı öğrenildi. Açıklama yapan EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü , "Yunus balıkları genelde ağlara takılma sonucu boğulma , naylon yutmaları veya hastalıktan ölür. Tabiki de kesin ölüm sebebi yapılacak nekropsi sonucu öğrenilecek’’ dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =