Esed  rejimi saldırılarından kaçarak ailesiyle Ensar kampına sığınan ve kan bezesi yüzünden bir gözünü kaybetme riski altında olan  minik   Yusuf  ,  tedavi  için Türkiye’ye getirildi.

haber7
0

Anadolu Ajansının , Suriye nin  Hama  kentindeki rejim saldırılarından kaçarak ailesiyle Ensar kampına sığınan ve kan bezesi yüzünden bir gözünü kaybetme riski altında olan  Yusuf  un hikayesini duyurmasının ardından Hatay Valiliği harekete geçti.

Valilikçe görevlendirilen sağlık ekipleri ,  Yusuf  ve annesi Vefa Rammud , Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı ndan ambulansla alarak  tedavi  için Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne getirdi.

Anne Vefa Rammud , “Oğlum  tedavi  için Türkiye’ye giriş yaptı. İnşallah sağlığına kavuşur diğer çocuklar gibi görmeye ve yürümeye başlar.” dedi.

Rammud , ”Türkiye  hükümeti ile Hatay Valiliğine teşekkür ederim. Ramazan ayı hürmetine de benim duama icabet ettikleri için minnettarım.” ifadelerini kullandı.

İDLİB DE SON DURUM

Türkiye , Rusya ve İran ın katıldığı , 4-5 Mayıs 2017 deki Astana toplantısında , İdlib ve komşu illerin (Lazkiye ,  Hama  ve Halep vilayetleri) bazı bölgeleri , Humus ilinin kuzeyi , başkent Şam daki Doğu Guta ile ülkenin güney bölgeleri (Dera ve Kuneytra vilayetleri) olmak üzere 4 "Gerginliği Azaltma Bölgesi" oluşturuldu. Ancak rejim ve İran destekli teröristler , ateşkes ilanıyla durumun muhafaza edilmesinin kararlaştırıldığı 4 bölgeden 3 ünü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =