Bitlis’in Sehi Ormanları bölgesinde sürdürülen operasyonlar sırasında çıkan çatışmada  şehit  olan  uzman   çavuşlar  Eyüp Fidan (42) ve  Hasan Kuzu  (30) için  tören  düzenlendi. Tör

haber7
0

Bitlis merkeze bağlı Sehi bölgesi yakınlarında , İl Jandarma Komutanlığı nca devam eden Şehit Jandarma  uzman  Onbaşı Erhan Bahargülü Operasyonu   kapsamında dün akşam saatlerinde bir grup teröristle temas sağlanması üzerine çatışma çıktı. Çıkan çatışmada jandarma  uzman  çavuşlar  Eyüp Fidan  ve  Hasan Kuzu   şehit  olurken , 4  uzman  çavuş ise hafif şekilde yaralandı.

Çatışma bölgesinden kaçan PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için hava destekli operasyon başlatılırken ,  şehit  askerler için de bugün İl Jandarma Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Törene  Bitlis  Valisi Oktay Çağatay , Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey , Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay , İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar , vali yardımcıları , kaymakamlar ,  şehit  yakınları ile polis ve askeri yetkililer katıldı.

Şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutları , tören alanına getirildikten sonra öz geçmişleri okunup , İl Müftüsü Faysal Geylani tarafından dua okundu. Tören sonunda  şehit  cenazeleri , uçakla memleketlerine götürülmek üzere helikopterle Muş’a uğurlandı.  uzman  Çavuş  Eyüp Fidan  Aksaray’da ,  uzman  Çavuş  Hasan Kuzu  ise memleketi Balıkesir’de toprağa verilecek.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =