Doğu Afrika ülkesi Burundi'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına  rağmen  iktidar partisi , hiçbir hijyen ve sosyal mesafe önlemi almadan , on  binlerce  kişinin katıldığı  seçim   mitingi  düzenledi.

haber7
0

İktidar partisi Demokrasiyi Savunma Ulusal Konseyi ve Demokrasi Savunma Kuvvetleri (CNDD-FDD) , cumhurbaşkanı , milletvekili ve belediye meclis üyelerinin belirleneceği , 20 Mayıs ta düzenlenecek seçimler için Bugendana kentinde geniş katılımlı bir miting organize etti.

 

On  binlerce  kişinin katıldığı mitingde , Kovid-19 a  rağmen  maske takma , dezenfektan kullanımı veya sosyal mesafe kuralına uyulmadığı görüldü.

Diğer yandan  Burundi  Sağlık Bakanı Dr. Thaddee Ndikumana nın Twitter hesabından miting fotoğraflarını paylaşması tepki çekti.

 

 

İlk Kovid-19 vakalarının 31 Mart ta kaydedildiği  Burundi  de şu ana kadar 1 i ölümle sonuçlanan 15 vaka tespit edildi.

Ülkeyi 2005 ten bu yana yöneten Cumhurbaşkanı Pierre Nkurunziza dan koltuğu devralmak için 7 adayın yarışacağı seçimin kampanyası 17 Mayıs a kadar sürecek.

İktidar partisi Demokrasiyi Savunma Ulusal Konseyi ve Demokrasi Savunma Kuvvetlerinin (CNDD-FDD) adayı General Evariste Ndayishimiye ile Yeni Ulusal Özgürlük Konseyi (CNL) adayı Agathon Rwasa seçimin iddialı iki ismi olarak öne çıkıyor. MEVCUT CUMHURBAŞKANI ADAY OLMAYACAK

Bu arada mevcut ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =