Trabzon’un Arsin ilçesinde sahil alanında 160 metre uzunluğunda köprü olarak bilinen ancak  seyir terası  amacıyla yapılan eşi benzeri olmayan  Kırmızı   köprünün   kaderini   vatandaş  belirleyecek.

haber7
0

Trabzon’un Arsin ilçesinde bir dönem önceki belediye başkanı Erdem Şen tarafından sahil alanında çevre düzenlemesi kapsamında eşi benzeri olmayan bir köprü inşa edildi. 5 metre genişliğinde , 160 metre uzunluğunda karaya inşa edilen  Kırmızı köprü   seyir terası  amacıyla yapılsa da görenlerin tepkisini çekiyor.

Altından su akmadığı için sosyal medyada gündem olan köprünün kaderi bu sefer vatandaşa soruldu. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafın altına fikirlerini açıklayan vatandaşlar köprünün  kaderini  belirleyecek.

Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy’un takip ettiği projeler bir araya toplandıktan sonra seyir terasının kaderi  Trabzon  Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun da katıldığı bir toplantı ile belirlenecek.

Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy , ilçenin sembol yapısının  Kırmızı köprü  olduğunu belirterek , “Köprü gibi görünse de  seyir terası  amacıyla yapıldı. 180 dönüm üzerine kurulmuş olan bir sahil parkımız var. Bitiş noktasından diğer ucunu insanların görebilmesi için yapılmış. Ancak köprü görünümünde olduğu için insanlar geldiğinde altında suyu olmayan köprü gibi bir takım eleştiri yapıyorlar. Her ilçenin bir sembol yapısı var. Bizimde  Kırmızı  köprümüz Arsin’imizin sembol yapısı” dedi.

“Yıksak ne ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =