Antalya'da sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında  hamile  olan bir kadın canı  Karpuz  çekince ,  Antalya  Valisi Münir Karaloğlu'ndan sosyal medya aracılığıyla yardım istedi.  Karpuz  için  Aşeren  kadının eşine V

haber7
0

Corona virüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı  Antalya  da , vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik il genelinde Vefa Destek grupları ve  Antalya  Valiliği Açık Kapı uygulamasıyla hizmetler veriliyor. Sokağa çıkma yasağı kapsamındaki vatandaşlardan bu süreçte ilginç talepler de geliyor.

Antalya da  hamile  olan Cansu Akdemir Tümer isimli kadın , sosyal medyada  Antalya  Valisi Münir Karaloğlu nu etiketleyerek bir yardım talebinde bulundu. “Ya Allah aşkına sokağa çıkma yasağı yapıyorsunuz , kendim başta olmak üzere diğer  hamile  kadınlar ne yapsın? Aşerilen şeylere ulaşamıyoruz bu durum gerçekten çok kötü! Hormonlarım zaten tavan valla ağlıcam artık" diye yazdı.

Vali Münir Karaloğlu nun talimatıyla ,  Antalya  Valiliği Açık Kapı Projesi kapsamındaki görevliler ,  hamile  kadınla iletişime geçti. Karpuz aşerdiği öğrenilen kadının eşine iki saatlik özel izin verildi. Özel izinle Cansu Akdemir Tümer in eşi , sokağa çıkma kısıtlaması dışında olan  Antalya  Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali nden  Karpuz  alarak evine geri döndü.

Talebi karşılanan Cansu Akdemir Tümer , “Sayın valim başta olmak üzere size ve tüm çalışanlarınıza yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Şöyle bir zaman diliminde asla hakkınızı ödeyemem. Allah hepinizden razı olsun" diye teşekkür ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =