Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Taşkınpaşa köyünde  kılınan   cenaze  namazının 45 kişinin koronavirüs testi pozitif çıkmış ve köy kaymakamlık tarafından karantina altına alınmıştı. Gelen

haber7
0

Ürgüp ilçesine bağlı Taşkınpaşa köyünde  kılınan   cenaze  namazının ardından  koronavirüs  testi pozitif çıkan ve  Nevşehir  Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan 82 yaşındaki M.M tedavi gördüğü hastanede vefat etti. M.M nin cenazesi bugün Taşkınpaşa köyünde alınan geniş güvenlik önlemleri altında defin edildi.

Köyde  Toplu  halde  kılınan  bir  cenaze  namazının ardından 6 kişinin virüs testi pozitif çıkmış ve Ürgüp Kaymakamlığı tarafından karantina kararı verilmişti. Başta köy muhtarı Emin Esertürk olmak üzere azalar ve  cenaze  namazını kıldıran imam hakkında soruşturma başlatılmıştı.

KÖYDEN KAÇARKEN YAKALANDI

Geçtiğimiz günlerde de köyünün karantinaya alınmasının ardından köyden kaçak yolları kullanarak başka bir köye kaçan A.İ. isimli şahıs jandarma ekipleri tarafından yakalanmış ve 3 bin 150 lira idari para cezası kesilerek köye tekrar götürülmüştü.

Virüse yakalanarak Kayseri de tedavi altına alınan 70 yaşındaki F.İ. de 29 Nisan’da tedavi gördüğü hastanede vefat etmişti. Köyde  vaka  sayısının 60 yükseldiği öğrenildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =