Günlerdir dünya basınında geniş yer bulan  Kuzey Kore  lideri  Kim  Jong-un'un  Öldüğü  söylentileri hız kazanmışken  Kuzey Kore  Devlet Haber Ajansı Yonhap , Jung-un'un hayatta olduğunu iddia ederek  gübre  fabr

haber7
0

Bir süredir kamuoyunda görülmediği için öldüğü ya da görevinden uzaklaştırıldığı gibi iddialarla gündeme gelen  Kuzey Kore  lideri , 20 gün sonra ilk kez ortaya çıktı.

GÜBRE FABRİKASININ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIĞI İDDİA EDİLDİ

Kuzey Kore Devlet Haber Ajansı Yonhap ,  Kim Jong-un  un 20 gün sonra ilk kez kamuoyunun önünde görüldüğünü bildirdi. Ancak herhangi bir video yayınlanmadı.

Yonhap ın haberine göre;  Kuzey Kore  nin 36 yaşındaki lideri  Kim Jong-un  , ülkede kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı vesilesiyle Suncheon şehrinde düzenlenen fosfat gübre fabrikasının açılış törenine katıldı.  Kim  in açılış töreninde kurdele kestiğini belirtilen haberde , halkın  Kim  i sevinç gösterileriyle karşıladığı ifade edildi.  Kim  Jong Un , açılış törenine katılarak hakkındaki iddiaları yalanlamış oldu.Ancak ziyarete dair herhangi bir fotoğraf yayınlanmadı.

Kim Jong-un en son 11 Nisan da , başkanlığı ettiği İşçi Partisi toplantısında görülmüştü.

"AŞIRI ALKOL VE ÇALIŞMA NEDENİYLE SAĞLIK AÇISINDAN SORUNLAR YAŞIYOR"

Öte yandan , İngiliz medyasının yayınladığı bir  Güney Kore  kaynaklı istihbarat raporuna göre; son iki haftadır hakkında "öldüğü" yönünde haberler çıkan  Kuzey Kore  Devlet Başkanı  Kim  Jong Un un ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =