Kocaeli'de , 14 gün önce Libya'dan tahliye edilen ve yurda yerleştirilen  101  vatandaş  karantina  sürelerinin sona ermesinin ardından  evlerine  gönderildi.

haber7
0

Kocaeli de , 14 gün önce Libya dan tahliye edilen ve İzmit ilçesindeki yurda yerleştirilen  101  vatandaş karantina sürelerinin sona ermesinin ardından  evlerine  gönderildi.

AFAD İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yurt dışından gelen vatandaşlar için başlatılan  karantina  sürecinin  Kocaeli  de de yoğun şekilde sürdürüldüğü bildirildi.

Kocaeli de an itibarıyla karantinada bulunan 1031  kişi  ile  karantina  sürecini doldurup kentten ayrılan 1003  kişi  baz alındığında toplam 2 bin 34 kişinin çeşitli yurtlarda misafir edildiği belirtilen açıklamada , son olarak 14 gün önce Libya dan tahliye edilen  101  vatandaşın , AFAD İl Müdürlüğünce kiralanan otobüslerle belirlenen 6 güzergahta 22 ile uğurlandığı aktarıldı.

Uğurlamada , vatandaşların her biri için düzenlenen seyahat izin belgelerinin dağıtılmasının ardından İl Müdürü Salim Tekoğul un , otobüsleri dolaşarak  Kocaeli  Valisi Hüseyin Aksoy un selamlarını ve hayırlı yolculuk temennilerini ilettiği ifade edildi.

Tekoğul un seyahat yasakları ve sokağa çıkma yasağı ile ilgili vatandaşlara bilgi vermesinin ardından otobüslerin Umuttepe Gazi Süleyman Paşa Yurdu önünden hareket ettiği kaydedildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =