İstanbul Valiliği , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu  1 Mayıs  Emek ve Dayanışma Günü'nü  yerin  72  metre   altında  düzenlenen Kıraç konseriyle kut

haber7
0

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro inşaatının başlangıç noktası olan Gayrettepe şantiyesinde düzenlenen konseri , burada çalışan işçiler takip etti. 

"Emek veriyoruz , alın terimiz İstanbul" sloganıyla  yerin  72  metre   altında  düzenlenen  konser  öncesi konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya , emekçi ve işçilerle birlikte İstanbul için hep birlikte çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde  1 Mayıs  ın , 2009 dan bu yana resmi tatil olduğunu ifade eden Yerlikaya , "Bizler çalışmanın ibadet olduğuna inanıyoruz. Bugünümüzü ve yarınımızı işleyen tüm emekçilerimize daima hürmet ediyor , nasır tutan elleri öpüyor ve başımıza koyuyoruz. Çünkü Türkiye , işçisiyle emekçisiyle büyüktür. İstanbul umuzda 4 ,5 milyon emekçi kardeşimiz bulunuyor. İstanbul onların ellerinde yükseliyor." şeklinde konuştu.

- "Tünelin ucunda ışık göründü"

İstanbul da yer  altında  çalışılan en derin şantiye olan Gayrette-İstanbul Havalimanı metro inşaatında işçilerle birlikte olduklarını dile getiren Yerlikaya , evde kalınan bugünlerde insanların moral ihtiyaçları için  Kıraç  konserini düzenlediklerini kaydetti.

Tüm ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =