Sivas’ta bir  ekmek  fırını tarafından , ihtiyaç sahipleri için sosyal medya üzerinden başlatılan  askıda   ekmek  kampanyasına 15  günde  yaklaşık 8 bin  ekmek  bağışlandı.

haber7
0

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele devam ederken ,  vatandaşlar da salgının ekonomik etkilerine karşı dayanışmalarını sürdürüyor.

Sivas’ta bir  ekmek  fırını , sosyal medya üzerinden salgın nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan ve ramazan ayında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için  askıda   ekmek  kampanyası başlattı.

Fırının işletmecisi Cemil Yıldırım’ın sosyal medya üzerinden başlattığı kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Askıda  ekmek  kampanyasına 15 günde yaklaşık 8 bin adet  ekmek  bağışlandı. Fırın , Ramazan ayının ilk 8 gününde 2 bin adet ekmeği ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı. Yaklaşık 6 bin adet  ekmek  de Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz dağıtılacak. Fırın çalışanı Ramazan Demirhan , "Biz sosyal medya üzerinden bu korona virüsten dolayı işsiz kalanlar için  ekmek  kampanyası başlattık. Sağ olsun vatandaşlar da çok ilgi gösterdiler. İlgilerinden dolayı teşekkür ederiz hepsine. Yaklaşık 7 bin 800 , 8 bin adet civarında  ekmek  birikti. Onların bir kısmını dağıttık , bir kısmını da dağıtmak üzereyiz , dağıtacağız da inşallah. Ekmeğe ihtiyacı olanlar , işsiz kalanlar gelsinler , burada ekmeklerini temin edebiliriz." dedi.

Katkıda bulunan herkese teşekkür ettiğini dile getiren Demirhan , sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kimse kimseyi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =