Demir Grup Sivasspor'un tecrübeli orta saha oyuncusu  Hakan   Arslan  , Süper Lig'de iyi bir performans gösterdiklerini belirterek , bu başarıda  yerli  oyuncu payının yüksek olduğunu söyledi.

haber7
0

Türkiye Futbol Federasyonunun Tam Saha dergisine röportaj veren  Hakan   Arslan  , bu sezonki performansları , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve kariyeriyle ilgili açıklamalar yaptı.

Bu sezon iyi bir performans sergilediklerini aktaran 31 yaşındaki oyuncusu , "Rüya gibi bir ilk yarı geçirdik. Devreyi en yakın rakibimizin 4 puan önünde lider bitirmek bütün futbolcularda öz güven oluşturdu." ifadelerini kullandı.

Sezon başında kadronun büyük bir değişim geçirdiğini anlatan  Hakan  , "Esasında lig başlamadan önce sezon başındaki kadro yapılanmasında birçok arkadaşımız aramızdan ayrılmıştı. Bir arada oynama alışkanlığı olan 6-7 oyuncumuz kalmıştı. Onun dışında genç ve oynamaya aç oyuncular vardı. Aslında bizim adımıza bu sezonun iyi geçmesinin en büyük nedenlerinden birisi de başarıyı isteyen genç , dinamik bir grup ve olgun futbolunu yansıtan kişilikli , karakterli oyuncuların bir arada olması. Bunların başında da  yerli  oyuncularımız geliyor. Yabancı arkadaşlarımızın katkısını göz ardı etmemek gerekiyor ama başarıyı sağlayan en önemli etkenlerden birisi her maç 6-7  yerli  oyuncuyla oynamamız." şeklinde görüş belirtti.

Kendisinin yanı sıra Emre Kılınç , Mert  Hakan  Yandaş , Ziya Erdal , Caner Osmanpaşa , Uğur Çiftçi ve Erdoğan Yeşilyurt un performanslarına dikkati çeken tecrübeli futbolcu , şöyle devam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =