Türkiye Belediyeler Birliği ve  Brezilya  Belediyeler Birliği arasında video konferans üzerinden toplantı yapıldı. Görüşmede Kovid-19'e karşı aldıkları önlemler ve tecrübeler paylaşıldı.  Brezilya  Belediyeler

haber7
0

Türkiye Belediyeler Birliği nden (TBB) yapılan açıklamaya göre , TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile encümen üyesi ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ,  Brezilya  Belediyeler Birliği Başkan Yardımcıları Sao Jose dos Campos Belediye Başkanı  Felicio Ramuth  ve Teresina Belediye Başkanı Firmino Filho ile "Kovid-19 Uygulamaları Hakkında Deneyim Paylaşımı Toplantısı"nda bir araya geldi.

Video konferans üzerinden gerçekleştirilen toplantıda , sosyal mesafe uygulamalarında belediyelerin görevleri , hayatın normale dönmesi , ekonomik mücadelede belediyelerin uygulamaları , sosyal yardımlar , salgın sürecinde belediyelerin gelirleri gibi konular görüşüldü.

TBB Başkanı Şahin , sürdürülebilir kalkınmada ekonomik kalkınmanın tek başına yeterli olmadığını , insani ve çevresel kalkınmanın ön plana çıktığını tüm dünyanın yaşayarak öğrendiğini belirtti.

Türkiye de , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  liderliğinde 18 yıl önce millete hizmete başladıklarında , "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" dediklerini ve insanı merkeze alan bir felsefe ile vatandaşlara hizmet yolculuğuna başladıklarını aktaran Şahin , sağlıkta dönüşümün en büyük başarıları olduğuna vurgu yaptı.

Şahin , şöyle konuştu: "Doğan her çocuğun sağlık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =