TÜPRAŞ'tan KAP'a yapılan açıklamada , Kovid-19 salgını nedeniyle akaryakıt ürünlerine talebin azaldığı bu yüzden İzmir'deki rafineride 5 Mayıs'ta üretime ara verileceği bildirildi

haber7
0

TÜPRAŞ , İzmir deki rafinerisinde üretimi 5 Mayıs ta durduracak.  Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu na (KAP) yapılan açıklamaya göre , Kovid-19 salgının akaryakıt ürünleri talebi üzerindeki olumsuz etkisi nedeniyle 5 Mayıs tarihinde üretime ara verilecek. Açıklamada üretimin 1 Temmuz da başlamasının öngörüldüğü belirtildi.

TÜPRAŞ tan KAP’a yapılan açıklama şöyle:

*20 Nisan 2020 tarihinde yaptığımız özel durum açıklaması ile tüm dünyada etkili olan Kovid-19 salgınının akaryakıt ürün talebi üzerinde oluşturduğu olumsuz etkiler doğrultusunda 2020 yılı için üretim miktarı beklentimizi aşağı yönlü revize ettiğimizi kamuya duyurmuştuk.

*Bu çerçevede , iç ve dış piyasalarda devam eden genel ticari faaliyetlerin aksaması ve buna bağlı talepte meydana gelen azalış nedeniyle ,  İzmir  Rafinerisinde üretimimiz geçici süreliğine kademeli olarak durdurulacaktır.

*Konuyla ilgili önemli gelişmeler yatırımcılarımızla ayrıca paylaşılacaktır.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =