Adana'da , elektrik direklerine takılıp kesintiye yol açarak , evlerinde cihaza bağlı yaşamlarını sürdüren çok sayıda hasta için risk oluşturan uçurtma , yasaklandı. Uçurtma uçuranlar ile sat

haber7
0

Corona virüs salgınıyla birlikte evlerine kapanan çocuklar ile yetişkinler , sıkıldıkları gerekçesiyle evlerinin çatılarından  uçurtma  uçurmaya başladı. Gökyüzünde her gün yüzlerce görülen uçurtmalar elektrik direklerine takılarak , kesintilere neden oldu. Bu da evlerinde , evlerinde cihaza bağlı yaşayan çok sayıda hastayı riske attı. Vatandaşlar , Adana Valiliği ne dilekçeler vererek , önlem alınmasını istedi.  Adana  Valiliği de kaymakamlıklara yazı göndererek , muhtarların vatandaşları ,  uçurtma  uçurmaması yönünde uyarmasını istedi. 392 TL para cezası uygulanacak Belediye hoparlörlerinden ve camilerden ,  uçurtma  uçurulmaması için uyarı anonsları yapılmaya başlandı.

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş da polis telsizinden ekiplere  uçurtma  uçuranlar ile satanlara 392 TL para cezası uygulanması için talimat verildi.

Kent genelinde  uçurtma  denetimi başlarken , uçurtmaların elektrik hatlarının yanı sıra  Adana  Havalimanı ve İncirlik Hava Üssü ndeki uçaklar için tehdit oluşturduğu da bildirildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =