Koronavirüs salgınına karşı tüm dünyada aşı ve tedavi çalışmaları yürütülüyor.  Gaziantep   Üniversitesi  Akademisyenlerinin yaptığı yazılımla Korona virüs vakalarının tahmini bitiş tarihi h

haber7
0

Koronavirüs salgınına karşı yürütülen aşı ve tedavi çalışmaları sürüyor. Özellikle Türkiye de hastalığın düşüş trendine girmiş olması ,  Koronavirüs  ne  zaman   bitecek  sorusunu da beraberinde getirdi. Bu soruya cevap arayan bilim insanları ve akademisyenler çalışmalar yürütüyor.

KORONAVİRÜS NE  zaman  BİTECEK

Gaziantep Üniversitesi de o çalışmaların yapıldığı yerlerden biri. Sağlık Bakanlığı nın verileri ile eş zamanlı olarak bir sistem geliştiren Üniversite , hastalığın bu şekilde devam etmesi durumunda bitmesi beklenen tarihi açıkladı.

Tahmini bitiş tarihi 29.05.2020 olarak açıklanan  Koronavirüs  salgını için Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür resmi Twitter hesabından duyuru yaptı. Sistem hakkında “Üniversite Akademisyenlerinin yaptığı yazılımla Sağlık Bakanlığının verileri otomatik analiz edilerek Covid 19 vakalarının tahmini bitiş süresi günlük hesaplanmaktadır. Tahmini bitiş tarihi: 29.05.2020 hocamıza tebrikler” paylaşımında bulundu. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =