İzmir'de  Din   görevlileri  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evden çıkmaları kısıtlanan kronik hastalar , engelliler , 65 yaş ve üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için s

haber7
0

İzmir de imam , müezzin , Kur an kursu öğreticisi ve müftülük personelinden oluşan yaklaşık 1300 kişi , Kaymakamlıklar bünyesinde kurulan "Vefa Sosyal  destek  Grubu" çalışmalarına gönüllü  destek  sunuyor. 

Alanda aktif faaliyet yürüten  Din  görevlileri , ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalıyor , hazırlanan yardım kolilerini , 1000 er liralık sosyal yardımları ve emekli maaşlarını ulaştırıyor.

Din görevlileri , birçok faaliyetin yanı sıra çiftçilerin ağaçlarını buduyor , oluşturulan sosyal marketlerle de ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.

İzmir Müftüsü Recep Şükrü Balkan , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Türkiye yi de etkileyen küresel salgından kurtulmak için dua ettiklerini söyledi.

Bu süreçte 1300 e yakın  Din  görevlisinin Vefa Sosyal  destek  Grubu nda aktif görev aldığını belirten Balkan , şöyle konuştu:

"Arkadaşlarımız yardım faaliyeti için koşturuyor. Bunun dışında çağrı merkezlerinde görev yapan  Din  görevlilerimiz de mevcut ayrıca her görevlimiz görev yaptığı cami bölgesinde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek gibi cansiparane çalışıyor. Bazı camilerimizde sosyal market de oluşturuldu. Burada çok güzel bir olay var , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =