Konya'da ,  ABD  uyruklu Chesterr Juall'ın (60) , izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne bıraktığı balıkların , Japon balığı olduğu ortaya çıktı. 10 bin lira idari para cezası uygulanarak gözaltına alınan ve

haber7
0

Konya da , bir otelde kalan  ABD  vatandaşı Chesterr Juall , 27 Nisan Pazartesi günü bir taksiyle Beyşehir Gölü ne giderken , sürücüden yol üzerinde bulunan Altınapa Baraj Gölü kenarında durmasını istedi.

Sürücü , taksiyi baraj kenarında durdurdu. Chesterr Juall , sırt çantasından çıkardığı bir naylon içerisindeki kırmızı renkteki balıkları , baraj sularına bıraktı. Taksi sürücüsü de sosyal medyadan , Juall ın balıkları baraj suyuna bırakmasını canlı olarak yayınladı.

GÖLE BALIK BIRAKTI

Görüntüleri izleyen taksicinin bir arkadaşı , durumu Avrasya Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu na bildirdi. Federasyon yetkililerinin ihbarı üzerine görüntüyü inceleyen İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri , Chesterr Juall ın barajdaki balıklar için biyolojik bir çalışma yapmış olabileceğinden , virüs veya mikrop bulaştırmasından şüphelenip , polis eşliğinde Amerikalı nın kaldığı otele gitti. 

SERBEST BIRAKILDI

Chesterr Juall a izinsiz  balık  bıraktığı için 10 bin lira idari para cezası uygulandı. Yapılan araştırmayla , balıkların Japon balığı olduğu belirlendi. Gözaltına alınan ve susma hakkını kullanarak ifade vermeyen Juall , sevk edildiği adliyede mahkemece , adli kontrol getirilerek serbest bırakıldı.  Juall in bu sabah kaldığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =