Almanya  İçişleri Bakanlığı , bugün yapılan açıklama ile Hizbullah'ı  terör   örgütü   ilan  ederek , ülkedeki faaliyetlerinin yasaklandığını söyledi ve ülkedeki çeşitli adreslere bask

haber7
0

Almanya İçişleri Bakanlığı ,  Hizbullah  ı yasa dışı  ilan  ederek , faaliyetlerini yasakladı. Bakanlık ayrıca ,  Hizbullah  ın terör örgütü  ilan  edildiğini belirtti. Alman polisi , sabah saatlerinde Hizbullahçılarla bağlantılı olduğu tespit edilen camiler başta olmak üzere ülkenin farklı noktalarına baskın düzenleyerek  Hizbullah  adına çalışanları gözaltına aldı.  Almanya  da yaklaşık 1050  Hizbullah  üyesi olduğunu tahmin ediliyor.

 

"TERÖR ÖRGÜTÜ HİZBULLAH IN FAALİYETLERİ YASAKLANDI"

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü , Twitter hesabından yaptığı açıklamada , "İçişleri Bakanı  Horst Seehofer  ,  Almanya  da Şii terör organizasyonu  Hizbullah  ın faaliyetlerini yasakladı" dedi. Polisin bu sabah birçok eyalette  operasyonlar  yürüttüğünü ifade eden sözcü , kriz zamanlarında da "hukuk devletinin hareket kabiliyetinin" olduğunu belirtti.

 

Hizbullah ın askeri kanadının faaliyetleri ve propaganda çalışmaları  Almanya  da 2013 yılında yasaklanmıştı.

Hizbullah ın faaliyetleriyle ilgili kısıtlama isteyen aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) tarafından hazırlanan başka bir tasarı , geçen haziran ayında meclisteki diğer partilerin oylarıyla reddedilmişti.

Tasarıda , Hizbullah ın amacının "İsrail in imhası" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =