Daha önce Belediyede torpil skandalıyla adı anılan  CHP   Safranbolu   Belediye   Başkanı  Elif  Köse  bu defa da medya mensuplarına imzalattığı “eleştirmeme” sözleşmesiyle gündemde.

haber7
0

Safranbolu Belediyesi ile  Karabük  ve  Safranbolu  yerel basını arasında imzalanan abonelik sözleşmesinde “şahsımı ve belediyeyi eleştirmeyeceksiniz” diye bir belge imzalattığı ortaya çıktı.

ELEŞTİRMEK YASAK

Sözleşmedeki ifade şu şekilde; “Safranbolu Belediyesine , başkanına , meclis üyelerine ve çalışanlarına karşı , siyasi eleştiri , şahsi eleştiri veya eleştiri sınırlarını aşan yazı , haber paylaşım yapılırsa , bu abonelik sözleşmesinin tek taraflı fesih edilmesi  Belediye  başkanının yetkisindedir.

ANADOLU YAYINCILAR DERNEĞİ: TÜRK BASIN TARİHİNE  kara  BİR  leke   olarak  GEÇECEK

Anadolu Yayıncılar Derneği Genel  Başkanı   Sinan Burhan  bu sözleşmenin Türk  basın   tarihine   kara  bir  leke   olarak  geçeceğini belirterek sert tepki gösterdi. Burhan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Safranbolu’nun CHP’li  Belediye   Başkanı   Elif Köse  ,  Karabük  ve  Safranbolu  basını için “Türk  basın   tarihine   kara  bir  leke   olarak  geçecek”  sözleşme  hazırlattı. Sözleşmede , kendisini eleştirecek  gazete ve internet sitelerinin aboneliklerinin kesileceği yer aldı. Nerede  basın  özgürlüğü?” ifadelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =