Birleşmiş Milletler (BM)  Suriye  Özel Temsilcisi  Geir Pedersen  Suriye'deki hassas duruma işaret ederek "Savunmasız insanların yeniden yerinden edilmesine neden olacak çatışmaları kaldıramayız. İki ay önce bu dehşete

haber7
0

Birleşmiş Milletler (BM)  Suriye  Özel Temsilcisi  Geir Pedersen  ,  Suriye  de çatışmaların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sırasında devam etmesi durumunda büyük bedeller ödeneceği uyarısında bulundu. 

BM Güvenlik Konseyini video konferans yoluyla bilgilendiren Pedersen ,  ülke genelinde ateşkes çağrısı yaptı. 

Suriye nin genel olarak sakin olduğunu ve kuzey batısında Türkiye ve Rusya arasındaki varılan ateşkes ve düzenlemelerin büyük ölçüde uygulandığını aktaran Pedersen ancak dün Afrin de 40 tan fazla kişinin ölümüyle sonuçlanan bir patlama olduğunu ,  hem kuzey doğuda hem de kuzey batıda endişeli ve kırılgan bir sakinlik yaşandığını belirtti.

- DEAŞ SURİYE DE YENİDEN ORTAYA ÇIKIYOR 

Suriye nin güneyindeki güvenlik koşullarının endişe verici olduğuna ve çöl bölgeleriyle doğusunda terör örgütü DEAŞ ın yeniden ortaya çıktığına işaret eden Pedersen , Humus ve Şam kırsalındaki İsrail hava saldırılarının da endişe verici olduğunu söyledi. 

Suriye de rejim kontrolündeki bölgelerde 42 , kuzey doğuda bir koronavirüs vakasının görüldüğünü , kuzey batıda ise vaka bildirilmediğini ifade eden Pedersen ,  Suriye  de savunmasız insanların yeniden yerinden edilmesine neden olacak çatışmaları kaldıramayız. İki ay önce bu dehşete şahit olduk. Bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =