Muğla'da 90  infaz koruma  memuru , Kovid-19 tedbirleri kapsamında  kaldıkları  yurdun öğrencilerinin eğitim gördüğü  okulun  tadilatı ve bahçe düzenlemesi için ter döküyor.

haber7
0

Muğla da 90  infaz koruma  memuru , "Devletimize bizim de bir katkımız olsun" diyerek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında  kaldıkları  yurdun öğrencilerinin eğitim gördüğü  okulun  tadilatı için kolları sıvadı.

Bilim Kurulunun tavsiye kararları üzerine Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından  infaz koruma  memurları , yurt genelinde olduğu gibi Fethiye de de izolasyon süreci yaşıyor. 

Seydikemer Eşen T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu nda çalışan 90  infaz koruma  memuru , 16 Nisan da Kovid-19 tedbirleri kapsamında izolasyon amacıyla Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu yurduna yerleştirildi. 

Bu süreçte ,  infaz koruma  memurları , okulda gördükleri bazı eksiklikleri gidermeye karar verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle sınıfları boyayan , binalarda tadilat yapan  infaz koruma  memurları , çiçek diktikleri  okulun  bahçesini de düzenliyor.

Gönüllülük esasına göre dönüşümlü çalışan  infaz koruma  memurları , sosyal mesafe kuralına da uyuyor.

"DEVLETİMİZE BİZİM DE BİR KATKIMIZ OLSU"

Sınıfları boyayan 25 yıllık  infaz koruma  memuru Orhan Deveci , AA muhabirine , boş durmayı sevmedikleri için öğrencilere bir katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

Eksiklikleri tespit ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =