Rusya'da bulunan  333   Türk  vatandaşı , koronavirüs önlemleri kapsamında tahliye edilerek , 14 gün  gözlem  altında tutulacakları Ordu’daki yurtlara yerleştirildi.

haber7
0

Koronavirüs salgını nedeniyle yurt dışında bulunan Türk vatandaşlarının tahliye işlemleri sürüyor. Bu kapsamda 333 Türk vatandaşı , Rusya’nın Moskova kentinden Türk Hava Yolları na (THY) ait uçakla bugün Ordu-Giresun Havalimanı na getirildi.

Sağlık kontrolünden geçirilen vatandaşlar , ardından havalimanında bekletilen otobüsler ile Ordu Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Lebibe Ergin Karlıbel Öğrenci Yurdu na yerleştirildi. Yurt dışından  getirilen  bazı yolcular ise Giresun ve Trabzon’daki çeşitli yurtlara gönderildi. Yurt dışından  getirilen  vatandaşların , yurtlarda 14 gün gözlem altında tutulacağı öğrenildi. GURBETÇİLERDEN TEŞEKKÜR Yurt dışından  getirilen  vatandaşlardan Hakiye Ocak , Yolculuğumuz çok iyi geçti. 15 günlüğüne Moskova’ya gitmiştim.  Koronavirüs  salgını çıkınca da orada kalmak zorunda kaldım. Devletimizden Allah razı olsun  dedi. Hasan Kabak ise , Moskova da firmamız karantinaya girdi. Karantinaya girdiğinde yanımızda çalışan Özbekistanlı işçilerin virüse yakalandığını öğrendik ve Moskova Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunduk. Onlar da bizi 10 gün içerisinde tahliye etti. Allah’ım devletimizden razı olsun" diye konuştu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =