Koronavirüs salgını nedeniyle yurt dışında bulunan  Türk  vatandaşlarının tahliye işlemleri sürüyor. Bu kapsamda  333   Türk  vatandaşı , Rusya’nın Moskova kentinden  Türk  Hava Yolları'na (THY) ait uçak

haber7
0

Sağlık kontrolünden geçirilen vatandaşlar , ardından havalimanında bekletilen otobüsler ile  Ordu  Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Lebibe Ergin Karlıbel Öğrenci Yurdu na yerleştirildi. Yurt dışından  getirilen  bazı yolcular ise Giresun ve Trabzon’daki çeşitli yurtlara gönderildi. Yurt dışından  getirilen  vatandaşların , yurtlarda 14 gün gözlem altında tutulacağı öğrenildi.

GURBETÇİLERDEN TEŞEKKÜR

Yurt dışından  getirilen  vatandaşlardan Hakiye Ocak , Yolculuğumuz çok iyi geçti. 15 günlüğüne Moskova’ya gitmiştim. Koronavirüs salgını çıkınca da orada kalmak zorunda kaldım. Devletimizden Allah razı olsun dedi.

Hasan Kabak ise , Moskova da firmamız karantinaya girdi. Karantinaya girdiğinde yanımızda çalışan Özbekistanlı işçilerin virüse yakalandığını öğrendik ve Moskova Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunduk. Onlar da bizi 10 gün içerisinde tahliye etti. Allah’ım devletimizden razı olsun" diye konuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =