Adana'da "dur" ihtarına uymayan  Suriyeli   gencin   ölümüne   neden   olan  ve tutuklanan  polis  memurunun  ifadesi   ortaya  çıktı. Şüpheli  polis  , "Sokak sıkıntılı olduğu için silahı elime aldım.  silah  y

haber7
0

Adana nın Seyhan ilçesinde "dur" ihtarına uymayan  Suriyeli   gencin  ölümüne  neden   olan   polis  memuru Ali El Hemdan ı kasten  öldürme  suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan yazılı açıklamada , Suriye uyruklu Ali el Hemdan ın  silah  yaralanmasına bağlı olarak ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü belirtildi. Açıklamanın devamında  polisin  uygulama yaptığı sırada bir şahsın görevlileri görünce kaçmaya başladığı vurgulanarak , "Polis ekibinin yaya olarak bu şahsı kovaladığı , dur ihtarında bulunulduğu , şahsın Sucuzade Mahallesi 30095 ile 30093 Sokak kesişiminde kendisini takip eden ekipte görevli  polis  memuru F.K nin görev silahından çıkan bir adet mermiyle göğüs bölgesinden yaralandığı" ifade edildi.

POLİS MEMURU KASTEN ÖLDÜRME SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Açıklamada , "Olay yerine gelen ambulansla şahsın hastaneye kaldırıldığı ancak hayatını kaybettiği anlaşılmıştır. Şüpheli F.K. kasten  öldürme  suçundan Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş ve tutuklanmıştır." denildi.

POLİS MEMURUNUN İFADESİ  ortaya  ÇIKTI

İfadesinde normalde silahı emniyeti açık şekilde taşıdıklarını söyleyen  polis  F.K. "Asayiş Şube Müdürlüğü nde  polis  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =