Dağa kaçırılan çocuğuna kavuşma ümidiyle Diyarbakır'da  HDP  İl Başkanlığı binası  önünde   evlat  nöbeti tutan Süleyman Aydın'ın yüzünü bir nebze olsun güldürecek bir haber

haber7
0

Çocuklarının dağa kaçırılmasından  HDP  yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019 da başladığı oturma eylemi 240 ıncı gününe girdi. ​​Çocuklarına kavuşmak için oturma eylemi  yapan  ailelerden biri , yeni bir  evlat  sahibi oldu.

 

 

5 İNCİ KEZ BABA OLDU

 

Diyarbakır ın Sur ilçesinden 5 yıl önce 15 yaşında dağa kaçırılan oğlu Özkan için 9 Eylül 2019 da eyleme katılan ve evladını bağrına basmak için bekleyişini sürdüren Süleyman Aydın , 5 inci kez baba oldu.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bebeğe "Hamza" ismini verirken , İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da aileyi arayarak tebrik etti.

İki gün önce doğan bebeğini kucağına almanın sevincini yaşayan Aydın , 5 yıldır hasret kaldığı oğlu Özkan için eylemini sürdürüyor.

"HDP ZORLA ALDI , ALLAH BİR TANE DAHA VERDİ"

HDP il binası önüne gelen Aydın , AA muhabirine yaptığı açıklamada , 2 si kız , 5 çocuk babası olduğunu belirterek evladına kavuşuncaya kadar oturma eylemini sürdürmekte kararlı olduğunu söyledi.

"Çocuklarımızı onlardan almadan hiçbir yere gitmiyoruz." diyen Aydın , aileler olarak yeni tip koronavirüse ve ramazana rağmen çocuklarının yolunu gözlemeye devam ettiklerini ifade etti.

Aydın , eylemi kararlılıkla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =