Kim  Jong-un'un sağlık durumuyla  ilgili  belirsizlik devam ederken , Güney Kore'ye sığınan Kuzey Koreli eski diplomat  Thae Yong-ho  ,  Kim  Jong-un'un hayatta olduğunu ancak yürüyemediğini hatta ayakta bile duramadığını b

haber7
0

11 Nisan dan bu yana görünmeyen ve sağlık durumuyla  ilgili  onlarca  iddia  ortaya atılan  Kuzey Kore  lideri  Kim  Jong-un ,  yeni  tip  koronavirüs  (Kovid-19) sebebiyle uluslararası medyanın en sıcak gündem maddesi... 36 yaşındaki  Kim  Jong-un un ilk olarak öldüğü belirtilmiş daha sonra ise  kalp  rahatsızlığı nedeniyle  ameliyat  olduğu ve yoğun bakıma alındığı  iddia  edilmişti.

 

GÜNEY KORE YE SIĞINAN ESKİ KUZEY KORELİ DİPLOMAT AÇIKLADI

Geçtiğimiz hafta sonu Çin den bir doktor heyetinin  Kim  in durumunu netleştirmek için  Kuzey Kore  ye gittiği belirtilirken , bu kez çarpıcı bir  iddia  da Güney Kore ye sığınan Kuzey Koreli eski diplomat  Thae Yong-ho  dan geldi.

 

"HAYATTA AMA AYAĞA KALKAMIYOR"

Kuzey Kore liderinin durumu ile  ilgili  Amerikan medyasına konuşan ve  Kim  in hayatta olduğunu  iddia  eden Yong-ho , "Kim Jong-un yalnızca  Kuzey Kore  nin lideri değil. O  Kim  Il-sung un torunu. Büyükbabasının doğum günü törenlerine katılamaması bir şeyi net olarak gösteriyor. Hayattaysa bile ne ayağa kalkabiliyor ne de düzgün şekilde yüreyebiliyor" dedi.

"EN DOĞRU BİLGİYİ EŞİ VE KIZ KARDEŞİ VEREBİLİR AMA ONLAR DA SUSKUN"

Yong-ho ,  Kim  in sağlık durumuyla  ilgili  en doğru bilgiyi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =