Uluslararası bir insani yardım kuruluşu , dezavantajlı ülkelere acil yardımda bulunulmazsa dünyada yeni tip koronavirüs salgınına yakalananların sayısının bir milyara ulaşacağı uyarısında bulundu. Kuruluşun yayınladığı r

haber7
0

ABD merkezli International Rescue Committee (IRC) , virüsün yayılmasını yavaşlatmak için mali ve insani yardım ihtiyacına dikkat çekerek ,  Afganistan  ve  Suriye  gibi "kırılgan ülkelerin" büyük bir salgını önlemek için "acil maddi yardıma" ihtiyaçları olduğunu vurguladı. Kuruluş , bunun kısa bir zaman içinde yapılması gerektiğini belirtti.

 

"VAKA SAYISI 1 MİLYARI BULABİLİR"

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve  Londra  daki Imperial College Üniversitesi nin verilerini ve  salgın  modellemelerini temel alan IRC raporu , dünyada yeni tip  koronavirüs   vaka  sayısının 500 milyon ile bir milyar arasında olabileceğini tahmin ediyor.

 

İSTİKRARSIZ ÜLKELERDE ÖLÜ SAYISI 3 MİLYONU AŞABİLİR

Savaş ve çatışmaların yaşandığı ve siyasi istikrarın olmadığı ülkelerde ölü sayısının üç milyonu aşabileceği ifade ediliyor. Bu rakamların uyarı olarak görülmesi gerektiğini söyleyen IRC Başkanı  David Miliband  , "Salgının yıkıcı etkisi dünyanın en kırılgan ve savaşın yıkımına uğramış ülkelerinde henüz tam olarak yansımadı" dedi.

IRC , hane halkı  sayısı  , nüfus yoğunluğu , sağlık hizmetlerinin kapasitesi , önceden beri süregelen çatışmalar gibi etkenlerin büyük ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =