ABD  Dışişleri Bakanı Mike  Pompeo  ,  terör  örgütü YPG/PKK'nın  Afrin  ilçe merkezinde bomba yüklü yakıt tankeriyle gerçekleştirdiği  terör   saldırısını   isim   vermeden  kınadı.

haber7
0

Saldırıya ilişkin Twitter dan açıklama yapan  Pompeo  , "ABD , bugün  Afrin  de masum insanları hedef alan korkak terör eyleminin ardından Suriye de ülke çapında ateşkesin desteklenmesi ve uygulanması çağrısını yineliyor. Böylesi şeytani bir eylem hiçbir taraf için kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus da benzer bir açıklama yayımlayarak , terör saldırısında hayatını kaybedenlerin siviller ve çocuklardan oluştuğuna vurgu yaptı.

Ortagus , "ABD , ramazan orucunu açmak için markette alışveriş yapan onlarca insanın ölümüne yol açan  Afrin   deki  terör saldırını kınamaktadır. Böylesi şeytani bir eylem hiçbir taraf için kabul edilemez." dedi.

Pompeo ve Bakanlık Sözcüsü Ortagus tarafından yapılan açıklamalarda terör örgütü YPG/PKK ya dair herhangi bir ifade kullanılmaması ise dikkati çekti.

İNGİLTERE DEN DEHŞET VERİCİ TANIMI

Öte yandan saldırıya ilişkin Twitter dan açıklama yapan İngiltere nin Ortadoğu Bakanı James Cleverly ise "dehşet verici" ifadelerini kullandı.

Cleverly , "Afrin de bir pazar yerinde patlatılan bombayla onlarca sivilin hayatını kaybettiği yönündeki haberlerle dehşete düştüm." dedi.

Paylaşımında Suriyelilerin bugüne dek yeterince acı çektiğini vurgulayan Cleverly , Birleşmiş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =