Koronavirüs tedbirleri kapsamında Suudi Arabistan'dan Çorum'a getirilerek karantinaya alınan  314   kişi  , sürenin tamamlanmasının ardından  evlerine  uğurlandı.

haber7
0

Türkiye ye dönmelerinin ardından 14 Nisan da Gençlik ve Spor Bakanlığının  Çorum  daki İskilipli Atıf Hoca Yurdu na yerleştirilen , Suudi Arabistan da işçi olarak çalışanlar ile umre için kutsal topraklara gidenlerden oluşan  314  kişinin 14 günlük karantina süresi doldu.

Sağlık görevlileri tarafından son kez kontrolden geçirilen ve herhangi bir olumsuzluğa rastlanmayan vatandaşların memleketlerine uğurlanması dolayısıyla yurt bahçesinde tören düzenlendi.

AK Parti  Çorum  Milletvekili Erol Kavuncu , yaptığı konuşmada , karantina süreleri dolan vatandaşlara "geçmiş olsun" temennisinde bulunarak , "Allah devletimize , milletimize zeval vermesin. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu sıkıntılı süreçte hiçbir vatandaşını gurbette , ele güne muhtaç etmeden vatanına getirdi , getirmeye de devam ediyor. Yolunuz açık olsun , sağ salim evlerinize dönünce bizleri de unutmayın." diye konuştu.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın da  314  kişiyi en iyi şekilde ağırlamaya çalıştıklarını dile getirerek , "Artık sizler , bizim fahri hemşehrimiz oldunuz.  Çorum  halkı olarak sizleri en iyi şekilde misafir etmeye çalıştık. Çok şükür bu süreci sorunsuz atlattık." dedi.

Konuşmaların ardından  Çorum  Belediyesince ramazan dolayısıyla hazırlatılan ve mahalleleri dolaşarak ilahiler ve dini ezgiler seslendiren "Ramazan Tırı"ndaki sanatçılar tarafından kısa ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =