Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Beyköy köyü , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında  karantinaya  alındı.

haber7
0

Beyköy köyü  muhtarı  Hasan Hüseyin Özdemir ve eşinin Kovid-19 testlerinin pozitif çıkması üzerine İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri çalışma başlattı.

Köy , İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla  karantinaya  alındı.

Şarkikaraağaç Kaymakamı Onur Yılmazeri konuya ilişkin yaptığı açıklamada , İl Sağlık Müdürlüğünün filyasyon ekiplerinin yaptığı çalışmalarda , köyde temaslı yeni vakaların tespit edildiğini bildirdi.

Beyköy de 14 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verildiğini belirten Yılmazeri , "Yayılımın engellenmesi için önemli olan bu ve bunun gibi tedbirlere tüm vatandaşlarımızın eksiksiz uymasıdır. Lütfen sosyal mesafeye dikkat edelim , maskesiz sokağa çıkmayalım , kurallara uyalım ve en kısa zamanda bu musibetten kurtulalım. Her tedbire harfiyen uymamız önem taşıyor. Telaş yok , panik yok , tedbir var. Kararlara uyulduğunda başaracağız." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kovid-19 testi pozitif çıkan Özdemir in aynı zamanda Isparta İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı da olduğu öğrenildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =