İsrail   Savunma   Bakanı  Naftali  Bennett  , ülkesinin  İran  destekli grupları Suriye'den  çıkarmak  için çalıştığını söyledi.

haber7
0

Savunma  Bakanı   Bennett  yaptığı yazılı açıklamayla , dün  Suriye  nin başkenti Şam yakınlarına düzenlenen ve  İran  destekli gruplara mensup 4 kişi ile 3 sivilin öldüğü ifade edilen hava saldırısının  İsrail  tarafından düzenlendiğini dolaylı bir şekilde doğruladı. 

 

 

Açıklamasında ,  İran  ın  Suriye  deki varlığına değinen  Bennett  , "İran ın  Suriye  ye yerleşmesini engelleme stratejisinden , zorla oradan çıkarmaya geçtik ve bundan vazgeçmeyeceğiz." ifadesini kullandı. 

Bennett ,  Suriye  de  İran  destekli gruplara yönelik saldırıların arkasında da ülkesinin olduğunu ima eden değerlendirmesinde , "Sınırlarımızda stratejik tehditlerin büyümesine izin vermeyeceğiz. Mücadeleyi düşmanın bölgesinde sürdürmeye devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

 

 

İsrail , bölgedeki  İran  güçlerini gerekçe göstererek son yıllarda başta Şam olmak üzere  Suriye  nin farklı bölgelerine birçok hava saldırısı düzenledi.

Tel Aviv yönetimi bu saldırıların birçoğunu üstlenmese de hem Esed rejimi hem Rusya ,  Suriye  ye yönelik birçok hava saldırısının arkasında  İsrail  in olduğunda ısrar etti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =