Kahramanmaraş'ta ailesinin yardım çağrısında bulunduğu Hasan Demir için  Sağlık   Bakanlığı  harekete geçti. Kronik eklem hastası olan Demir'in Necip Fazıl Şehir Hastanesine nakledildiği ve durumunun iyi olduğu &

haber7
0

Kahramanmaraş ın Andıran ilçesinde yaşayan kronik eklem hastası Hasan Demir in ailesinin yardım çağrısı  Sosyal  medyada paylaşılmıştı. 

 

 

Spandilo Artropati ve Skleroderma tanılarıyla yaklaşık 9 aydır Adana Balcalı Tıp Fakültesinde tedavisi devam eden Hasan Demir in , 15 gün önce taburcu edildiği ve evinde ilaç tedavisine devam ettiği öğrenildi. 

Edinilen bilgiye göre , 27 Nisan Pazartesi gecesi saat 01.00 de Kahramanmaraş İl  Sağlık  Müdürlüğü ekipleri Hasan Demir in evine gitti. Burada yapılan ilk değerlendirmelerinde hastanın genel durumunun iyi olduğu ve hastalığa bağlı ağrılarının olduğu görüldü. Hastanın durumunun iyi olduğunu ve hastaneye gitmek istemediğini söylemesine rağmen 112 ekipleri hastayı önce Andırın Devlet Hastanesi Acil Servisine , daha sonra Necip Fazıl Şehir Hastanesine nakletti. 

 

 

Hasan Demir in , Necip Fazıl Şehir Hastanesinde Hematoloji ve Romatoloji hekimleri tarafından muayene edilen  hasta  Romatoloji Kliniğine yatırılarak takip ve tedavisi devam ettiği belirtildi. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER7

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =