Irak'ın Kerkük kentinde terör örgütü  DEAŞ  mensubu bir  intihar  eylemcisinin  İstihbarat   Dairesi  binası önünde üzerindeki düzeneği patlatması üzerine 4 güvenlik memuru yaralandı.

haber7
0

Kerkük Polis Müdürü Ali Kemal , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Kerkük   İstihbarat   Dairesi  önüne gelen bir  intihar  eylemcisinin üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdiğini söyledi.

Saldırıda 4 güvenlik gücünün yaralandığını aktaran Kemal , saldırganın terör örgütü  DEAŞ  mensubu olduğunu bildirdi.

Kemal , saldırıdan hemen sonra binanın kordon altına alındığını ve olası ikinci bir saldırıya karşı tedbirler alındığını ifade etti.

DEAŞ , Haziran 2014’te  Musul  , Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve  Kerkük  vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş , söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı. Eski  Irak  Başbakanı Haydar el-İbadi , 9 Aralık 2017 de , örgüte karşı zafer kazanıldığını duyurmuştu.

DEAŞ ın bölgeden çıkarılması ve kentlerin geri alınmasının üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen , örgütün özellikle  Kerkük  , Diyala ,  Musul  , Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin kırsal bölgelerinde saldırıları devam ediyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =