Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının 229 metre uzunluğunda ve 51 bin 283 groston ağırlığındaki  sondaj  gemisi "Fatih" , Karadeniz'de başlayacağı  sondaj  faaliyetleri için  Trabzon  Limanı'nı kullanacak.

haber7
0

Doğu Akdeniz deki  sondaj  çalışmalarının ardından Haydarpaşa  Limanı  na yanaşan "Fatih" sondaj gemisi ,  Karadeniz  deki  sondaj  faaliyetlerini Trabzon Limanı üzerinden gerçekleştirecek.

Trabzon Liman İşletmeciliği AŞ Genel Müdürü Muzaffer Ermiş , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) 229 metre uzunluğunda ve 51 bin 283 groston ağırlığındaki  sondaj  gemisi "Fatih"in  Karadeniz  deki faaliyetleri için  Trabzon   Limanı  olarak çalışmalara başladıklarını söyledi. Yaklaşık 1 ay önce "Fatih"  sondaj  gemisinin  Karadeniz  e açılmasıyla ilgili görüşmelere başladıklarını anlatan Ermiş , geminin boğazlardan geçebilmesi için üzerindeki kulenin sökülmesi gerektiğini ve bu nedenle şu anda Haydarpaşa  Limanı  nda bulunduğunu ifade etti. Ermiş , "Fatih"  sondaj  gemisinin boğazlardan geçmesinin ardından adresinin  Trabzon   Limanı  olacağını ancak bu sürecin mayıs ayı sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını aktardı. "1600 TON KALDIRMA KAPASİTELİ VİNÇ KURULACAK" "Fatih"  sondaj  gemisine yapılacak montaj çalışmalarında faaliyet gösterecek bir vincin  Trabzon   Limanı  na kurulacağını kaydeden Ermiş , "Konuyla ilgili 1600 ton kaldırma kapasiteli ve 1200 ton kendi ağırlığında devasa bir vinç kurulacak. Bu vincin parçaları da geçtiğimiz günlerde gemi ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =