ABD  Başkanı Donald  Trump  ,  Kuzey Kore  lideri  Kim  Jong-un'un sağlığı konusunda bir fikri olduğunu ancak bunu şimdi açıklayamayacağını söyledi. Konuşmasında Çin'e de değinen  Trump  , ''Çin'e ili

haber7
0

Trump , Beyaz Saray da düzenlediği basın toplantısında ,  Kuzey Kore  lideri  Kim  in sağlığının kötü olduğu iddialarına ilişkin , "Bu konuda bir fikrim  var   ama  size şu an söyleyemem. Onun iyi olmasını diliyorum.  Kim  cumartesi günü bir açıklama yapmadı , belli ki yapamadı. Çok da uzak olmayan bir gelecekte ,  Kim  den bir haber alabiliriz." diye konuştu.

Kim ile yakın bir ilişki kurduğunu belirten  Trump  , "ABD Başkanı olmasaydım , şu anda  Kuzey Kore  ile savaşta olurduk." dedi. 

KİM HAKKINDAKİ SÖYLENTİLER

Kuzey Kore lideri  Kim   hakkında  son haftalarda sağlığının yerinde olmadığı veya öldüğü yönünde söylentiler ortaya atılmıştı.

Kim in durumu  hakkında  tavsiyede bulunmak üzere bir grup Çinli doktorun bu ülkeye gittiği ileri sürülmüş ,  Kuzey Kore  liderinin 12 Nisan da kardiyovasküler bir operasyon geçirdiği ve iyileşme sürecinde olduğu yönünde haberler çıkmıştı.

Hong Kong Uydu Televizyonu ,  Kim  in öldüğünü duyurmuş , bu haber ise herhangi bir yetkili tarafından doğrulanmamıştı.

Kim in , 15 Nisan da  Kuzey Kore  nin kurucu lideri , büyükbabası  Kim  Il-sung un doğum günü kutlaması dahil önemli etkinliklere katılmaması , sağlığı  hakkında  spekülasyonlara neden olmuştu.

"ÇİN E İLİŞKİN ÇOK CİDDİ SORUŞTURMALAR ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =