Ünlü  Rus   doktor   Aleksandr Myasnikov  , dünyanın önümüzdeki süreçte koronavirüsten çok daha ölümcül bir virüsle karşı karşıya kalacağını iddia etti. Myasnikov , "Hepimiz y&

haber7
0

Rusya da  koronavirüs  pandemisi izleme merkezinin sözcüsü Dr.  Aleksandr Myasnikov  , dünyanın ileri zamanda şu anda etkili olan  Kovid-19  pandemisinden daha ölümcül bir salgınla yüzleşeceğini belirtti.

"YÜZDE 30-35 ÖLÜM ORANLI CİDDİ BİR SALGIN BEKLİYORUZ"

"Hepimiz yüzde 30-35 ölüm oranlı ciddi bir  salgın  bekliyoruz" öngörüsünde bulunan Myasnikov ,  koronavirüs  ile ilgili mevcut durumun dünyaya yeni salgına daha iyi hazırlanması için yardım edeceğini kaydetti.  Rus   doktor  ayrıca şu anda koronavirüsü kapma olasılığının en yüksek olduğu en tehlikeli yerin hastaneler olduğunu vurguladı.

"AŞAĞI HAREKET MAYIS SONLARINDA BAŞLAR"

Doktor Myasnikov geçen çarşamba verdiği demeçte daha önce Rusya daki salgının ulaşacağı en tepe noktası ile ilgili kendi tahminini çürüttü. Ülkelerin bulaşma vakalarında ortalama 2-3 ayda en üst noktaya ulaştığını ifade eden Myasnikov , "Bizde ise vakalar benim öngördüğüm gibi değil , neredeyse 1 ay geç başladı. Şimdiki durum , mayısta platoya ulaşacağımızı , mayıs sonlarına doğru ise aşağıya dönüş başlayacağını gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Myasnikov geçen pazartesi  koronavirüs  hastalığını geçirdiğini , yapılan testlerin vücudunda enfeksiyona karşı oluşan antikor varlığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =