Kanada’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  nedeniyle  hayatını kaybedenlerin sayısı hafta sonu 452 artarak 2 bin 781'e ulaştı.

haber7
0

Federal Sağlık Bakanlığı verilerine göre , ülkede hafta sonu 452 kişinin hayatını kaybetmesiyle Kovid-19’dan ölenlerin sayısı 2 bin 781’e , vaka sayısı da 4 bin 678 artışla 48 bin 229 a çıktı.

Bu arada Quebec Eyalet Başbakanı François Legault , özellikle öğrenme güçlüğü çeken çocuklar için eğitim veren Montreal şehir merkezi dışındaki okullardan bazıları ile ilkokulların 11 Mayıs Pazartesi günü açılacağını duyurdu.

Legault , lise , kolej ve üniversiteler ile diğer tüm okulların ağustos sonuna kadar kapalı kalacağını açıkladı. 

SOKAKTA YAŞAYAN EVSİZLER BOŞ OTELLERE YERLEŞTİRİLİYOR

Öte yandan British Columbia eyalet hükümeti , Vancouver ve Victoria kentlerindeki parklara çadır kuran yüzlerce evsizi yeni tip  koronavirüs  salgından korumak için geçici olarak otellere ve barınaklara yerleştirmeye başladı.

Eyalet Kamu Güvenliği Bakanı Mike Farnworth un , eyalette halen uygulanan olağanüstü hal kapsamında yayımladığı talimat gereği , bu kişiler 9 Mayıs a kadar otellere nakledilecek. 

Eyalet Sosyal Kalkınma Bakanı Shane Simpson da "Bu kamplar , toplum için Kovid-19 salgınının yayılmasında yüksek bir risk oluşturuyor." dedi.

AİLE İÇİ ŞİDDET DE ARTTI

Kanada Kadın ve Cinsiyet Eşitliği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =